9.-12.klass

9.-12. klassi ühine blogi Vastseliina kirikus käimise kohta.

Imede aeg on jõuluaeg,
sa vaatad vaid ringi ja näed kõikjal tähesära.
Voolab meis kõigis puhtuse veri.
Saame kõigist pattudest priiks ja alustada justkui algusest.

Oh imeline aeg see jõuluaeg,
sa võtad mul käest ja kõik mured kaovad kui imeväel.
Püha kiriku jõulutuled säravad me kõigi rõõmusilmis.
Tõusnud on kõik inglid meile kõrgele.
Kas enam suuremat rahu saakski olla meie hingeis?

Luuletuse autor Mari-Ann Paat, pildi autor Vanessa Victoria Pilt.Hakkasime koos kiriku poole kõndima. Koos kõndida oli tore.


Õpilased tegid annetuse kirikule. Esialgu istusid õpilased nii nagu soovisid, kuid kiriku reeglite järgi polnud see õige ja meid paigutati ümber: vasakule tüdrukud ja naised, paremale noormehed. 


Kirikuõpetaja rääkis meile kiriku ajaloost. Vastseliinas on olnud 4 kirikut. Esimene kirik asus Vana-Vastseliinas, mis Põhjasõja ajal 1702. aastal maha põletati. Uus puust kirik ehitati 1728. aastal praeguse kiriku kõrvale, millest on veel säilinud Riias valmistatud kell, mis on Eestis ainuke alles olev. Praegune kirik valmis 1772. aastal.
Peale taasiseseisvumist oli kirik halvas seisus, kuid koguduse annetuste abiga on kirik tänaseks enam-vähem korda tehtud. Remondi ajal tuli arvestada muinsuskaitse eeskirjadega, näiteks ei lubanud muinsuskaitse tervet tala välja vahetada. Praegu korjatakse raha akende vahetamiseks. Annetuste abiga on korda tehtud Kriisade poolt ehitatud kontsertorel. Viimastel aastatel on käinud esinemas mitmedki kuulsad orelimängijad.Tervitusega esinesid Luule Tasso ja Ara Bander (orelil) kolme jõuluteemalise lauluga.


Peale seda viis kirikuõpetaja läbi jõulujumalateenistuse.


Laulude ajal istusime, aga jutluse ajaks pidime tõusma püsti. "Püha öö" laul oli ilus, kõik laulsid laululehtedelt kaasa.

 

 

Pärast jumalateenistust saime käia rõdul orelit vaatamas ning oli võimalus ronida ka kirikutorni. Paljud kasutasid võimalust panna küünlapuule põlema oma palvega küünla.


See oli väga meeldejääv ja õpetlik koolipäev. Paljude jaoks oli esimene kord kirikus käia ja nüüd teame, kuidas viiakse läbi jõulujumalateenistust.


RAHULIKKU JÕULUAEGA!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar