2.b

2.b klass läheb oma teistmoodi koolipäeval külla Tanelile. 
Meie põnev "Vana aja jõulude" õppepäev toimub koos 5.klassiga. 
Avatud on 6 erinevat töötuba ning toimuvad ka kahe klassi ühistegevused. 

Tuleb üks tore jõuluhõnguline päev!Päev algas hommikul kognemisega Taneli pool - Kotkapesa puhkekeskuses.
Päev algas sellega, et 5.klass tutvustas vana aja jõulukombeid ja  jõulutoite. 

Seejärel jagunesid 5. ja 2.b klassi õpilased segarühmadesse ja asusid töötubasid külastama. 

TÖÖTUBA 1 
Õlgedest jõulukaunistuse meisterdamise töötuba viis läbi  5.klassi õpilase Marcus-Sebastiani ema. 


TÖÖTUBA 2

Teises töötoas sai meisterdada igasugustest kõrrelistest jõulukrässi.  Töötuba viis läbi Jete Jessica ema Keiu. TÖÖTUBA 3

 Kolmandas töötoas sai meisterdada jõulukaardi. Jõulukaardile sai teha mustreid peale kartulitrüki tehnikas. Kaardimeisterdamist juhendas Jaagupi ema Kerttu. 

TÖÖTUBA 4 
Neljandas töötoas toimetas 5.klassi õpilase Elisabethi ema Evelin, kelle juhendamisel valmisid samuti jõulukaunistused. Esimene jõulukaunistus oli samblapallike ja teine käbidest pärg. 

TÖÖTUBA 5 

Viiendas töötoas õpetas 5.klassi õpilase Madise ema Ruth võiu tegemist - klopiti, klopiti, klopiti purgis vahukoort, kuni välja tuli imemaitsev või!. 
TÖÖTUBA 6

Raneli ema juhendamisel valmis igaühel maitsev karaskipallike ja magus saiake. 

Peale töötube tantsiti õpetaja Annela juhendamisel erinevad tantse. Millised need olid? Neid pead vaatama videost.  2.klassi juhendamisel lauldi üks regilaul ja mängiti "Kuningamängu".
Punuti rahvariide vöödest patse ning veeti vägikaigast. 


Päev lõppes ühise jõululaua taga, kus sai maitsta isetehtud karaskeid, saiakesi ja võid. Lisaks keedetud ube, pärnaõieteed ja vaarikavarreteed koos meega ning Taneli isa tehtud imemaitsvad kruubi-kaalikaputru.  Ja loomulikult ei puudunud meie laualt ka jõuluorikas!Siis, kui isad tegid süüa :) 

Aitäh, Tiinale, Taavile ja Triinule meid vastu võtmast, abistamast ja imelise söögiga kostitamast! Aitäh Kerttule, Keiule ja Ellele töötubade läbiviimise eest!  Aitäh Samueli perele mee, vaarikavarte ja pärnaõite eest ja Katre perele kartulite eest!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar